W Polsce opróżnianie zbiorników bezodpływowych musi być realizowane przez firmy, które dysponują odpowiednim sprzętem i uprawnieniami. Każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do zawarcia umowy z takim przedsiębiorstwem. Czasami formalnościami związanymi z tą kwestią zajmuje się także gmina. Wynika to z faktu, że takie zbiorniki muszą być opróżniane w odpowiedni sposób, z zachowaniem określonych norm bezpieczeństwa.
Cały proces rozpoczyna się od ustalenia terminu przyjazdu firmy w daną lokalizację. Konieczne jest również zapewnienie odpowiedniego dojazdu na teren, na którym znajduje się zbiornik bezodpływowy. Czasem wiąże się to z wjazdem na posesję, ale w niektórych miejscach stosuje się specjalne przewody do odprowadzania ścieków, które pozwalają na dostanie się do zbiornika bez konieczności prowadzania ciężkiego samochodu na działkę. Następnie można odpowiednio podłączyć stosowny sprzęt i wypompować zawartość.
Opróżnianie zbiorników bezodpływowych nie trwa długo, ale wymaga, by na posesji znajdował się jej właściciel lub osoba uprawniona do otworzenia bramy. Problemem jest też nieprzyjemny zapach, który można zminimalizować za pomocą specjalnego komina odpowietrzającego umieszczonego w stropie zbiornika. Właściciele takich systemów muszą także regularnie kontrolować poziom ich wypełnienia. Często bowiem zamówienie firmy wywożącej nieczystości jest konieczne z kilkudniowym lub nawet kilkutygodniowym wyprzedzeniem.
ul. Rokicińska 89A,
95-020 Kraszew
ul. Kaliska 11/17,
93-130 Łódź
Poniedziałek - Piątek
06:00 - 20:00
Sobota
06:00 - 17:00