Transport płuczki wiertniczej

Nasza firma transportuje i utylizuje płuczkę wiertniczą od kilku lat. Płuczka wiertnicza to mieszanina płynów (składająca się głównie z zawiesin oraz emulsji wodnej lub olejowej) wykorzystywana w pracach wiertniczych. Wtłaczana do otworu wiertniczego w trakcie wiercenia w celu oczyszczenia dna otworu ze zwiercin i ich transportu na powierzchnię, chłodzenia, smarowania i obniżenia ciężaru przewodu wiertniczego oraz utrzymania stabilności ścian otworu.

Płuczki wiertnicze można podzielić na trzy grupy: płuczki na osnowie wodnej, płuczki na osnowie olejowej oraz płuczki powietrzne (np. gazowe).

Zastosowanie właściwej kompozycji chemicznej w płuczce wiertniczej decyduje o jej jakości i wpływa na skuteczność wiercenia otworu. Płyny wiertnicze mają w swoim składzie komponenty, które zapewniają optymalną lepkość płuczki. Wysoka lepkość usprawnia transportowanie urobku.

Co obejmują usługi wywozu bentonitu?

Świadczone przez naszą firmę usługi wywozu płuczki wiertniczej obejmują odbiór odpadów takich jak:

  • woda technologiczna wymieszana z płuczką,
  • szlamy i osady zawierające szkodliwe substancje, w tym np. ropę i chlorki,
  • mieszaniny ropopochodnych ścieków,
  • pozostałości z oczyszczania cystern,
  • zaolejone wody,
  • resztki cementowych zaczynów.

Prawidłowy wywóz bentonitu, a następnie jego utylizacja, są ważne, ponieważ znajdują się w nim substancje szkodliwe dla środowiska naturalnego. Do transportu płuczki wiertniczej wykorzystujemy specjalne pojazdy, dzięki którym jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem. Zapraszamy do współpracy!

wywóz bentonitu
Kontakt

Informacje dla Ciebie

Nasz adres

ul. Rokicińska 89A,
95-020 Kraszew
ul. Kaliska 11/17,
93-130 Łódź

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek
06:00 - 20:00
Sobota
06:00 - 17:00

Dane kontaktowe

Nr tel.: +48 513 842 404

E-mail: biuro@matrans-ase.pl